Jak sprawdzić, czy włosy potrzebują odżywki proteinowej?

Wraz z upływem czasu nieuniknione jest, że włosy zaczynają tracić swój blask, twardość i objętość. Wynika to z niedoboru protein, problemu, który często pojawia się w wyniku działania środowiska i zabiegów, którym poddawane są włosy. Jeśli zależy Ci na lśniących i mocnych włosach, nie wystarczy zwykłe nawilżenie, musisz dostarczyć im składników odżywczych, których potrzebują, aby znów wyglądały zdrowo. W tym poradniku wyjaśnimy, w jakich sytuacjach odżywka proteinowa do włosów może być konieczna.

Jak sprawdzić, czy włosy potrzebują odżywki proteinowej?

Większość osób musi zacząć stosować odżywki proteinowe do włosów jak np. te dostępne w tym sklepie, ponieważ nawilżanie nie jest już wystarczające i identyfikują się z jednym z poniższych problemów:

Stałe zabiegi estetyczne: suche i zniszczone włosy od zabiegów takich jak rozjaśnianie, farbowanie, prostowanie itp.

Włosy mało elastyczne i łamliwe: pasma, które łatwo łamią się od środka, nigdy od nasady.

Włosy słabe: łatwiej to zauważyć na włosach kręconych, ponieważ loki tracą definicję i wyglądają na bardzo cienkie. Jeśli Twoje włosy wyglądają na pozbawione wdzięku, są ciężkie i/lub mają lepką, gęstą konsystencję, to znaczy, że brakuje im protein.

Włosy bardzo porowate: Jeżeli nie wiesz, czy Twoje włosy są porowate, polecane jest napełnienie małego pojemnika z wodą i pozwolenie pasmom włosów unosić się na powierzchni. Jeśli nie unoszą się na wodzie, oznacza to, że ich struktura jest pełna dziur i wymaga rehabilitacji.

proteinowa odżywka do włosów

Test elastyczności włosów

Jedna z opcji, która bezpośrednio odpowiada na pytanie, czy potrzebna jest odżywka proteinowa, jest następująca. Umyj włosy szamponem, ale nie nakładaj odżywek ani innych produktów. Mając jeszcze wilgotne włosy, weź kilka pasm i rozciągnij je. Pamiętaj o następujących kwestiach:

Jeśli pasma łamią się szybko, bez zbytniego wysiłku, masz nadmiar protein, więc najlepiej skupić się na nawilżaniu włosów i usunięciu odżywek proteinowych ze swojej rutyny.

Jeśli Twoje pasma rozciągają się jak guma do żucia zanim się złamią, lub jeśli rozciągają się i stają się wiotkie bez powrotu do pierwotnego kształtu, potrzebujesz regularnego stosowania odżywki proteinowej do włosów.

Jeśli rozciągasz pasma, a one wracają do pierwotnego kształtu, oznacza to, że Twoje włosy są zrównoważone. W takim przypadku powinnaś nadal nawilżać włosy i od czasu do czasu stosować odżywki proteinowe, aby nie doprowadzić do niedoboru białka.