Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kremu do rąk?

Dłonie stanowią wizytówkę każdej kobiety. Niestety skóra na tej części ciała bardzo często jest narażona na pękanie, wysuszanie i podrażnienia. Codzienna styczność z chłodnym powietrzem, twardą wodą lub środkami czystości sprawia, że nie wszystkie kosmetyki są w stanie sobie z tym poradzić. Warto zapoznać się z działaniem niektórych preparatów, by dowiedzieć się jak najlepiej chronić skórę rąk.

nawilżanie dłoni za pomocą kremu do rąk

Szkodliwe czynniki

Jeśli chcemy znaleźć dobry krem do rąk, to warto dowiedzieć się wcześniej co pogarsza stan skóry na dłoniach. Najczęściej dochodzi do ich wysuszenia podczas używania produktów zawierających silne detergenty. Jeśli korzystamy z chemii gospodarczej bez rękawic ochronnych, to również musimy się liczyć z nieprzyjemnymi konsekwencjami. Nawet podczas używania niektórych kosmetyków może dojść do wysuszenia skóry. Czasami również czynniki zewnętrzne mogą mieć wpływ na stan naszych dłoni. Zimne lub gorące powietrze albo zbyt częste opalanie pogorszą stan naszej skóry.

Witaminy to podstawa

Jeśli chcemy, by skóra naszych dłoni była dobrze nawilżona i odżywiona potrzebne będą nam kremy do rąk, zawierające odpowiednie składniki. Do suchych i podrażnionych dłoni należy użyć produktów, które posiadają w swoim składzie witaminy i oleje. Szczególnie istotna jest witamina E, która odżywia i wygładza skórę oraz ją uelastycznia. Natomiast witamina B znakomicie załagodzi wszelkie podrażnienia i przyspieszy gojenie się ran. Poza tym przyczyni się do lepszego nawilżenia dłoni.

Odżywcze działanie

Jeżeli szukamy szczególnie odżywczego kremu do rąk, to warto skupić się na produktach, które posiadają w swoim składzie masło shea. Cieszy się ono wzięciem ze względu na niezwykłe właściwości nawilżające. Sporo kremów powstaje na bazie parafiny. Jest to olej mineralny, otrzymywany w wyniku destylacji ropy naftowej. Dzięki temu składnikowi można odpowiednio nawilżyć dłonie. Parafina tworzy na skórze filtr ochronny, który zapobiega utracie wody. Bardzo ciekawym i praktycznym rozwiązaniem jest krem do rąk z pompką. Dzięki temu łatwiej nam będzie korzystać z preparatu bez potrzeby odkręcania i wyciskania produktu.