Jakie korzyści można osiągnąć po kąpieli w soli?

Jednym z tańszych kosmetyków doskonale wpływających na poprawę wyglądu skóry i samopoczucia jest sól do kąpieli. Można ją znaleźć w każdym sklepie z kosmetykami, a efekty jej stosowania mogą zaskoczyć każdego. Jakie właściwości mają drogeryjne sole do kąpieli?

Drogocenne właściwości soli do kąpieli

pachnące sole do kąpieli

Kąpiel w soli doskonale wpływa na zdrowie. Można złagodzić podrażnienia i stany zapalne, a także zredukować bóle mięśni i stawów. Stosowanie soli przywraca równowagę i działa korzystnie na choroby reumatyczne, nerwicę czy sztywność stawów. Dzięki zawartości cennych składników odżywczych można pobudzić krążenie, złagodzić świąd w przypadku łuszczycy lub egzemy, a także zredukować stres.

Jakie rodzaje soli można znaleźć w sklepach?

Producenci oferują różnego rodzaju sole do kąpieli, które wykazują inne właściwości. Na pewno należy wybierać naturalne kosmetyki, które nie zawierają sztucznych dodatków. Wśród najpopularniejszych produktów można znaleźć sól z Morza Martwego, Epsom, kłodawską, himalajską czy bocheńską. Każda z nich ze względu na pochodzenie zawiera inną ilość poszczególnych pierwiastków, dlatego warto wybrać tę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru soli do kąpieli?

Bez względu na to, czy będzie to sól morska do kąpieli, bocheńska czy kłodawska, najważniejsze jest wybranie naturalnego produktu. Warto wziąć pod uwagę także składniki dodatkowe, które pomagają w walce z różnymi dolegliwościami. Na pewno także zapach odgrywa istotną rolę. Jedna sól może działać pobudzająco, a inna odprężająco.

Jak przygotować kąpiel solną?

Kąpiele solne można stosować ze względów leczniczych i relaksacyjnych. W pierwszym przypadku należy przygotować do kąpieli około 5 litrów solanki. Chodzi o uzyskanie stężenia 2-procentowego. W przypadku kąpieli relaksacyjnej wystarczy jeden litr solanki. Temperatura wody nie powinna być wyższa niż 38 stopni. W wannie należy pozostać maksymalnie 20 minut, choć dla osób początkujących zalecane są pierwsze kąpiele wynoszące 10 minut. Zabiegi najlepiej stosować co drugi lub trzeci dzień w serii od 8 do 10.