Jakie kosmetyki spakować do wakacyjnej walizki?

Wakacyjny wyjazd to dla niektórych czas odpuszczania. Rezygnują z diety, codziennych ćwiczeń i rytuałów. Detoks od codzienności czasem się przydaje, ale nie powinien dotyczyć podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Wielu kosmetyków używanych na co dzień można nie pakować do wakacyjnej walizki, jednak są takie, bez których lepiej nie wyjeżdżać.

Kosmetyki, które warto zabrać na wakacje

Do kosmetyczki trzeba spakować podstawowe przybory do mycia zębów, ciała i włosów. Nie można zapominać też o twarzy – tu przyda się uniwersalne Bandi masełko oczyszczające. Jeśli liczy się każdy centymetr wolnego miejsca, można zabrać mniejsze opakowania dostępne w drogeriach. Gdy okaże się to niemożliwe, wystarczy kupić wielorazowe małe buteleczki na produkty i przy okazji każdego wyjazdu do nich przelewać niezbędne do umycia się kosmetyki.

Warto zabrać również produkty do demakijażu. Sporo kobiet rezygnuje z niego na wakacyjnych wyjazdach i ma to swoje plusy, ale masełko Bandi (kupisz je tutaj) pozwoli nie tylko zmyć makijaż, ale także oczyścić cerę z nagromadzonych po całym dniu zanieczyszczeń.

Na wyjeździe przydają się również krem do rąk i balsam do ciała, a także delikatny krem do twarzy.  Nie wolno zapominać o kosmetykach do opalania, które chronią skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV.  Po kąpieli słonecznej należy zmyć z twarzy resztki produktu, by odetkać pory – można wykorzystać do tego oczyszczające masełko do twarzy Bandi.

Kosmetyki, które można zostawić w domu

Większość kobiet podczas wakacji nie zajmuje się specjalnie stylizacją włosów, większość osób wybiera proste uczesanie. Żele, pianki i lakier można zatem zostawić w domu.

Jeśli wyjazdowi mają towarzyszyć kąpiele słoneczne, najlepiej zrezygnować z pełnego makijażu. Zamiast podkładu, korektora i pudru, lepiej zabrać lekki krem bb. Można używać go bezpośrednio po kremie do twarzy i wyrównać przy jego pomocy niedoskonałości.

Cienie do powiek, kredkę i eyeliner także mogą zostać w domu. Na wakacjach przyda się tusz do rzęs a do ust delikatna pomadka.