Kosmetyki Avene, czyli francuska kolekcja z wodą termalną

Uczulenia i podrażnienia to najczęściej problem skóry wrażliwej. Właściwie kosmetyki w tym wypadku mają bardzo duże znaczenie. To szczególnie dermokosmetyki odpowiadają na potrzeby skóry wrażliwej. Pozbawione są uczulających substancji zapachowych oraz konserwantów, a zawierają naturalne i wyjątkowe składniki aktywne, przykładem są między innymi kosmetyki francuskiej marki Avene.

Dermokosmetyki z wodą termalną

Woda termalna z południa Francji, właśnie z miejscowości Avene, bogata jest w wyjątkowe składniki mineralne. Już bardzo dawno odkryto jej właściwości i z powodzeniem jest stosowana do produkcji kosmetyków. Znajdują się tutaj serie, które świetnie sprawdzają się między innymi właśnie w przypadku skóry wrażliwej i alergicznej, a także tłustej i trądzikowej. Niektóre z nich mogą być stosowane nawet w przypadku takich problemów jak atopowe zapalnie skóry czy łuszczyca. Ich produkcja odbywa się na podobnej zasadzie jak w przypadku leków, dzięki czemu są naprawdę bezpieczne.  

Skóra wrażliwa i skłonna do podrażnień, czyli seria Avene Cicalfate

Szczególnie popularny jest krem regenerujący do twarzy i ciała, który może być stosowany nawet u niemowląt. Błyskawicznie pomaga na stany zapalne, podrażnioną skórę, przy wysypce pieluszkowej, AZS, łuszczycy, a wszystko to dzięki właściwościom wody termalnej oraz kompozycji siarczanu miedzi i siarczanu cynku. Może być stosowany na dokuczliwe zajady, podrażnienia skóry po zabiegach, delikatne skaleczenia i otarcia. Krem ławo się rozprowadza i tworzy film ochronny.

Seria Avene Cleanance dla skóry tłustej i trądzikowej

W kolekcji poświęconej tego rodzaju problemom skórnym, czyli w serii Avene Cleanance, znajdują się preparaty do oczyszczania skóry, jak żele, woda micelarna i krem oczyszczający. Ich zadaniem jest przygotowanie skóry do przyjęcia składników odżywczych, które znajdują się w kosmetykach do codziennej pielęgnacji, takich jak toniki, kremy regenerujące i matujące, maseczki, preparaty do nanoszenia punktowego na pojawiające się i kłopotliwe zmiany trądzikowe. Serię uzupełnia jeszcze specjalna emulsja matująca.