Woda różana w codziennej pielęgnacji – dobro płynące z natury

Woda różana cieszy się popularnością od wielu lat. Otrzymywana w wyniku destylacji olejku wykazuje szereg korzystnych działań. Bogactwo związków odżywczych sprawia, że kosmetyk ma doskonały wpływ na stan skóry oraz włosów. Na rynku można znaleźć wachlarz produktów na bazie wody różanej – stanowią one świetne uzupełnienie codziennej pielęgnacji.

kosmetyki na bazie wody różanej

Dobroczynne właściwości wody różanej

Woda różana (np. https://www.cocolita.pl/toniki/make-me-bio-rose-water-woda-rozana-100ml) zawiera szereg dobroczynnych składników, które odpowiadają za jej pielęgnacyjne działanie. Wśród nich wyróżnia się witaminy z grupy B, witaminę A, E i C, a także flawonoidy. Ich zawartość znacznie poprawia stan skóry. Skutecznie ją odświeżają, redukują przebarwienia oraz poprawiają ukrwienie. Ponadto wykazują korzystny wpływ na spowalnianie procesów starzenia. Promienna, zdrowa cera znacznie podnosi samopoczucie. Woda różana zapewnia również wzmocnienie i wygładzenie włosów.

Skuteczna pielęgnacja twarzy

Kosmetyki z wodą różaną występują w różnych postaciach. W przypadku codziennej pielęgnacji znakomicie sprawdzą się produkty micelarne. Mają one na celu usunięcie z twarzy makijażu oraz wszelkich zanieczyszczeń. Zapobiegają także nadmiernemu wysuszaniu skóry. Z kolei tonik wspomaga jej dodatkowe odświeżenie.

Maseczki różane stanowią świetne uzupełnienie pielęgnacji twarzy. Stosowane regularnie wpływają na kondycję skóry –  zmniejszają zmiany krostkowe, redukują stan zapalny i łagodzą podrażnienia. Przyczyniają się do wyrównania kolorytu oraz zapewniają przyjemne ochłodzenie. Kosmetyki dostępne są zarówno w formie żelu, jak i w płachcie.

Kosmetyki różane dla ciała

Produkty do ciała z wodą różaną zapewniają intensywne nawilżenie. Skóra staje się miękka i aksamitna w dotyku. Ponadto jest bardziej odporna na działanie szkodliwych czynników środowiska. Dodatek różanego płynu do kąpieli lub specjalnej soli znacznie zwiększa przyjemność w trakcie wieczorów SPA. Subtelny, kwiatowy zapach otula całe ciało, co ułatwia zrelaksowanie się. Po kontakcie z wodą warto zapewnić odpowiednie odżywienie przez nałożenie balsamu.