Olejek z drzewa herbacianego – naturalny ratunek dla cery trądzikowej

Likwiduje wypryski na skórze i zapobiega ich ponownemu pojawianiu się – naturalny olejek drzewa herbacianego, czyli tea tree oil to naturalny kosmetyk, który jest niezastąpiony w pielęgnacji cery trądzikowej.

Właściwości olejku z drzewa herbacianego

Naturalny olejek herbaciany powstaje z gatunków drzewa herbacianego, czyli z melaleuki skrętolistnej, która wywodzi się z Australii.

Zawarte w olejku z drzewa herbacianego substancje aktywne wykazują silne działanie:

– przeciwzapalne,

– antyseptyczne,

– antybakteryjne,

– przeciwgrzybicze,

– dezynfekcyjne,

– przeciwświądowe.

Te właśnie zalety spowodowały, że olejek z drzewa herbacianego jest tak często wybieranym produktem dedykowanym do pielęgnacji cery problematycznej z aktywnym trądzikiem.

Tea tree oil – szybko likwiduje wypryski

Dodatek olejku herbacianego w kosmetykach nadaje im skuteczne właściwości przeciwtrądzikowe, dlatego jest on częstym składnikiem kremów, żeli czy toników.

Olejek ten może być używany samodzielnie na wypryski. Należy nałożyć jego niewielką ilość bezpośrednio na zmianę. Zawarte w nim składniki aktywne spowodują, że zniknie nawet w ciągu 24 godzin. Można również stosować go do maseczek, na przykład do domowej maseczki glinkowej, by poprawić jej właściwości.

Dodatkowo, olejek drzewa herbacianego posiada znacznie szersze spektrum działania, między innymi łagodzi świąd po ukąszeniach owadów, leczy opryszczkę, zmniejsza łupież, dezynfekuje małe skaleczenia. Bardzo często używany jest również jako składnik naturalnych detergentów. To prawdziwie wszechstronny produkt!