Specyfika pudru bambusowego

Ostatnimi czasy dużym zainteresowaniem cieszą się pudry bambusowe do makijażu. Czym są i jakie mają właściwości? No i skąd ta popularność wśród miłośniczek kosmetyków?puder bambusowy marki Ecocera

Puder bambusowy jest to puder produkowany z łodygi specjalnego gatunku bambusa rosnącego w Indiach. Po odpowiednim starciu rdzenia tych łodyg otrzymuje się biały drobniutki pył, w którego skład wchodzi głównie krzemionka. Ma ona działanie antybakteryjne, przyspiesza gojenie niewielkich ran oraz łagodzi wszelkie podrażnienia. Nałożona na skórę wygładza ją i zmniejsza widoczność zmarszczek i porów.

Puder bambusowy stanowi wspaniałą alternatywą dla pudrów drogeryjnych, ma całkowicie naturalny, roślinny skład. Ze względu na swoje silne właściwości matujące jest przeznaczony głównie do cery tłustej. Wchłania sebum i reguluje funkcjonowanie gruczołów łojowych, pozostawiając naszą skórę gładką i wypoczętą. Nie poleca się go osobom o cerze suchej. Jest na skórze całkowicie transparentny i nie zmienia koloru podkładu.

Można go nakładać bezpośrednio na skórę albo na podkład, może być także łączony z drogeryjnymi pudrami. Z powodzeniem zastąpi talk, glinkę czy mikę w pudrze. Świetnie łączy się z pigmentami ‒ w ten sposób da się go przekształcić w puder nadający skórze cielisty kolor. Bambusowy puder charakteryzuje się również tym, że jest bardzo wydajny. Jedno jego opakowanie wystarcza na wiele miesięcy codziennej aplikacji.