Jak walczyć z niedoskonałościami skóry? Poznaj Effeclar Duo!

Skóra przetłuszczająca się i trądzikowa są szczególnie narażone na występowanie różnego rodzaju niedoskonałości, takich jak przebarwienia, wypryski, zaskórniki czy nadmierne przetłuszczanie. Kiedy nie pomaga stosowana do tej pory pielęgnacja, warto sięgnąć po kremy do zadań specjalnych. Jednym z bardziej godnych polecenia jest krem Effaclar Duo od La Roche Posay. O jego skuteczności przekonało się już wiele osób.

Potrzebne specjalistyczne działanie

W wielu przypadkach do ograniczenia pojawiania się niedoskonałości wystarczają podstawowe, systematyczne zabiegi, takie jak skuteczne oczyszczanie skóry, jej złuszczanie czy unikanie nadmiernego wysuszania. Czasami jednak to nie wystarcza, przy czym, co ciekawe, duże problemy z niedoskonałościami cery wcale nie są zarezerwowane tylko dla nastolatków. Coraz częściej też spotykany jest trądzik u dorosłych, a krem La Roche Posay Effaclar Duo jest jednym ze skuteczniejszych sposobów na radzenie sobie z problemami ze skórą. Jest to dobra alternatywa dla kremów przepisywanych przez dermatologów na receptę, a jednocześnie stosowanie tego kosmetyku jest mniej uciążliwe, gdyż nie wiąże się z tyloma obostrzeniami.

Na czym polega jego skuteczność?

Krem Effaclar Duo oddziałuje na przyczyny występowania niedoskonałości, czyli na przykład nadprodukcję łoju, a także przeciwdziała nadmiernemu rogowaceniu skóry, co zatyka ujścia gruczołów łojowych. Co ważne, jest formuła zapobiega nawrotowi niedoskonałości.